טיפולים אישיים

 טיפול אישי נעשה מתוך רצון לצמיחה ולשינוי. לפעמים זו "תקיעות" בחיים, נטיה לקבל החלטות שאינן בטובתנו, יחסים מעורערים עם מישהו שחשוב לנו, או תחושת החמצה וכשלון. בעיני, מטרתו של הטיפול האישי היא ללמוד לחיות טוב יותר, ולהכיל את עצמנו גם כשקשה לנו. כאשר אנחנו יודעים לבחור את התגובות שלנו ולאהוב את עצמנו על אף חסרונותינו, אנחנו נוטים גם לקבל החלטות טובות יותר ולכוון את החיים שלנו למקומות שאנחנו רוצים.

 הכלי המרכזי שלי בטיפול הוא התמקדות. ההתמקדות משרתת אותי בחיי האישיים, ואני חיה אותה יומיום, נעזרת בכלי האדיר הזה בכל החלטה וצומת. וכן, גם כשמטופלים היטב, עדיין יהיו מצוקות, טרדות והתלבטויות. הכלים שלומדים בטיפול משרתים אותנו, ומאפשרים לנו להכיל את עצמנו על מגוון רגשותינו הרחב, להגדיל את המיכל שלנו, ולהגיע לפריצות דרך אמיתיות בחיינו.

כאשר אנחנו משנים את התגובות שלנו למציאות החיצונית, אנחנו עשויים גם לשנות אותה, ליזום ולהוביל תהליכים בחיינו, לקחת את המושכות של החיים בידיים. בטיפול תזכו למקום בטוח, בו אפשר לחלוק כל דבר, כל רגש, ללמוד לקבל את כל מה שקורה בתוככם, ולהתפתח בקצב שלכם. לפעמים תופתעו לגלות עד כמה הדוק הקשר בין קבלת עצמנו על כל חלקינו, לבין יצירת שינוי מהותי בחיים.    

 דרך ההתמקדות והטיפול אפשר ללמוד להפריד בין החלקים השונים בנפשנו, לתת להם תשומת לב ובמה – גם לפחדים שמלווים אותנו, גם לביקורת העצמית שלנו, גם להתנהגויות שקשה לנו להסביר לעצמנו. לפעמים אנחנו "סובלים פעמיים": פעם אחת מהמצוקה עצמה, ופעם נוספת מהביקורת העצמית שלנו כלפי המצוקה, הבוז שאנחנו רוחשים לעצמנו או חוסר הסבלנות שלנו כלפי עצמנו. בטיפול עמוק לומדים לזהות את התחושות האלה, להפריד ביניהן ולחיות איתן בשלום. מתוך הקבלה העצמית הזו קורים תהליכי צמיחה משמעותיים ונפלאים.

 

תגובות